Kiedy jesteś gotowy, aby wybrać dietę lub plan żywieniowy, musisz wziąć pod uwagę pewne rzeczy, aby upewnić się, że wybierasz taki, który pomoże Ci osiągnąć cele związane z odchudzaniem i upewnić się, że jesteś zdrowy. Niektóre diety, jak pewnie wiesz, nie zawierają odpowiedniej równowagi żywieniowej, której potrzebuje Twój organizm, a zatem mogą powodować kłopoty zdrowotne i nie pomogą Ci prawidłowo schudnąć. Zatem nie kieruj się tym, czy twórca diety obiecał schudnięcie stu kilo w miesiąc, czy „tylko” pięciu, a raczej tym, czy dana dieta jest zdrowa. A żeby to rozstrzygnąć, musisz mieć trochę wiedzy.

Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego planu diety:

  • Realistyczne oczekiwania: Musisz zdać sobie sprawę, że utrata wagi to proces i wymaga czasu. Czas potrzebny na osiągnięcie celów zależy od tego, ile musisz stracić, aby obstawić docelową wagę.  Nie chcesz przyjmować planu diety awaryjnej, który obiecuje stracić dużo na wadze w krótkim czasie, ponieważ najprawdopodobniej będzie to dla ciebie bardzo niezdrowa i niebezpieczna opcja. Po pierwszych dwóch lub trzech tygodniach, kiedy utrata masy ciała jest szybka z powodu utraty wody, po tym powinnaś tracić około 1-2 funtów tygodniowo, aby utrzymać zdrową utratę wagi.
  • Właściwe odżywianie: Upewnij się, że dokładnie przeanalizowałeś wszystkie plany dietetyczne, które rozważasz, i sprawdź, co pozwalają lub sugerują ci do jedzenia. Jeśli ma zbilansowaną dietę z odpowiednią ilością pokarmów z głównych grup żywności, prawdopodobnie patrzysz na bezpieczny plan. Żadna z modnych diet, które wycinają całe grupy żywności lub zmuszają do głodowania lub picia dziwnych mikstur, nie są bezpieczne. Potrzebujesz również odpowiedniej ilości białka, węglowodanów, błonnika i upewnij się, że nie otrzymujesz więcej niż 30 procent kalorii z tłuszczu dziennie.
  • Odpowiednie dla Ciebie… czy nie? Podczas badania różnych planów żywieniowych upewnij się, że jest to coś, co Twoim zdaniem będzie pasować do Ciebie i Twojego stylu życia. Jeśli jesteś bardzo zapracowaną osobą, której często nie ma w domu, poszukaj planu, który zapewnia wygodę i zdrowe wybory. Jeśli wybierzesz plan, którego nie trzymasz się z jakiegokolwiek powodu, zakończy się niepowodzeniem i najprawdopodobniej wrócisz do starych sposobów, ale teraz czujesz się gorzej niż na początku.
  • Poziom kalorii: Upewnij się, że wybrany przez Ciebie plan zawiera wystarczającą ilość kalorii. Zasadniczo chcesz ograniczyć wystarczającą ilość kalorii, abyś mógł stracić te 1-2 funty tygodniowo. Musisz wziąć to wszystko pod uwagę w stosunku do siebie i poziomu aktywności, ponieważ liczba kalorii, których potrzebujesz każdego dnia, będzie się różnić w zależności od osoby w zależności od tego, jaka jest aktywność i jaką ma wagę. Możesz chcieć współpracować z przeszkolonym pracownikiem służby zdrowia, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Będąc na diecie warto zrezygnować ze spożywania alkoholu, jednak dla tych, którzy tego nie zrobią polecamy dokładny jak policyjny alkomat PROMILER AL-8000 SILVER ze sklepu Alkopatrol.pl