Chemikalia, zwłaszcza te, których używasz do sprzątania, są potencjalnie niebezpieczne, jeśli nie są traktowane z ostrożnością. Strategie marketingowe niektórych przemysłowych środków czyszczących odniosły sukces, aby zapewnić społeczeństwu wystarczającą świadomość wagi czystości. Z drugiej strony nie włożyli również wiele wysiłku, aby zapewnić pewne środki ostrożności przed potencjalnymi szkodami, jakie te chemikalia mogą wyrządzić zdrowiu. Cóż, aby dać ci bezpieczniejsze pomysły, oto powody, dla których powinieneś unikać złych chemikaliów.

1. Odstraszanie od wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych

Są to szczeliwa wykonane z silnych substancji chemicznych, które mogą powodować raka. W rzeczywistości mogą zmieszać się z wodą pitną i spowodować wiele niebezpieczeństw. Jeśli nadal nalegasz, aby użyć tych chemikaliów do uszczelnienia podjazdu, upewnij się, że jest wystarczająco daleko, aby nie dotrzeć do źródła wody.

2. Efekt triklosanu

Ta substancja chemiczna jest powszechnie stosowana w mydłach, które mają działanie antybakteryjne. Te ostre substancje chemiczne mogą eliminować bakterie w twoim ciele, ale także stwarzają zagrożenia. Mają wpływ na metabolizm, ponieważ reagują z gruczołami tarczycy. Może to również stanowić zagrożenie dla zwierząt wodnych, zwłaszcza gdy reaguje ze skażoną wodą. Nie nadużywaj tego produktu. Może być szkodliwy i sprawi, że twoje ciało będzie bardziej odporne na inne leki przeciwdrobnoustrojowe.

3. Ostrzeżenie dotyczące amoniaku

Amoniak może być wdychany, gdy jest używany w domowych środkach czyszczących. W rzeczywistości dzieci mogą wdychać tę substancję chemiczną i powodować problemy zdrowotne. Alternatywnie, spróbuj sody oczyszczonej do czyszczenia płytek lub zlewu. Są naturalne i bezpieczne w użyciu.

4. Niebezpieczeństwa pestycydów

Jesteś prawie pewien, że pestycydy są trucizną, nawet jeśli kampanie marketingowe ogłaszają je jako „naturalne”. W rzeczywistości te chemikalia faktycznie zabijają glebę, więc roślina nie może uzyskać żadnych składników odżywczych.

5. Problemy z syntetycznym zapachem

Niezależnie od tego, czy są to balsamy, mydła i perfumy, nadal są wytwarzane syntetycznie i dalekie od naturalnych. Powodują podrażnienia skóry i inne problemy. W miarę możliwości wybieraj te bezzapachowe, ponieważ są bezpieczniejsze.

6. Ostrzeżenie dotyczące świecy zapachowej

Świece zapachowe to z pewnością sposób na nadanie Twojemu domowi dobrej atmosfery, ale stanowią niebezpieczeństwo, gdy są zażywane w nadmiarze. Pamiętaj, aby używać ich tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

7. Problemy z grillowaniem

Grillowanie powoduje, że żywność nieco się zwęgla, a to wytwarza substancję zwaną aminami heterocyklicznymi. Stwierdzono, że ta substancja ma działanie rakotwórcze, więc dobrze jest zdrapywać je z talerza.

8. Środki ostrożności podczas opalania bez słońca

Nawet jeśli chcesz unikać promieni ultrafioletowych, opalanie bez słońca nadal zawiera silne chemikalia, które mogą powodować podrażnienia skóry i inne problemy skórne.

9. Niebezpieczeństwa związane z rzucaniem dymu

Wiesz, jak dym uszkadza Twoje płuca z powodu tlenku węgla. Cóż, możesz zacząć sprzątać swój samochód i zapewnić swojemu otoczeniu znacznie czystsze środowisko.

10. Alert dotyczący lakieru do paznokci

Lakier do paznokci zawiera aktywny składnik zwany octanem butylu i może być szkodliwy podczas wdychania, zwłaszcza gdy wokół ciebie są dzieci. Pamiętaj, aby nakładać go na otwartej przestrzeni lub z dala od dzieci.