Poznaj Hipnozę

Hipnoza jest używana jako technika komunikacji z umysłem podświadomym - który jest odpowiedzialny za nasze reakcje emocjonalne, codzienne nawyki i schematy zachowań.

Podstawowe informacje o Hipnozie

Każdy z nas, codziennie używa swojego umysłu, by wykonywać te proste i bardziej skomplikowane czynności: myśleć analitycznie, racjonalizować, pamiętać.

Hipnoza zakłada, że są trzy części naszego umysłu, gdzie każda z nich wykonuje bardzo ważne dla nas zadania:
- umysł świadomy
- umysł podświadomy
- umysł nieświadomy

Pierwsza część naszego umysłu: świadomość – to dzięki niej analizujemy i racjonalizujemy nasze decyzje i codzienne, życiowe wybory. Wybierając coś świadomie, mamy pełny wpływ na to, co się dzieje. Świadomość niestety, nie jest wszechmocna, ponieważ symptomy, które sprawiają nam problemy, dzieją się automatycznie: same pojawiają się i odchodzą – świadomie nie mamy na nie wpływu.

Podświadomość, z kolei, jest właśnie tą częścią umysłu, odpowiedzialną za nasze emocje, nawyki, schematy i reakcje automatyczne – jej zadaniem jest wykonywać określone programy, które zostały zapisane w naszej podświadomości: program, który każe nam się denerwować, palić papierosy, tłumić emocje… W podświadomości zapisane są wszystkie programy, odpowiedzialne za problemy psychosomatyczne, (czyli takie, które mają podłoże w psychice, a wpływają na ciało) – każdy program, musiał gdzieś kiedyś powstać.

Zakładamy, że człowiek nie cierpi na przypadłość od początku życia – więc gdzieś musiał być moment, w którym uporczywy problem powstał. Właśnie ten moment został zapisany w podświadomości, która pamięta wszystko i w oparciu o przeszłe schematy, zaczęły budować się nasze nawyki i przekonania.

Hipnoza jest metodą komunikacji z umysłem podświadomym, by ten poprowadził nas i odkrył przyczynę konfliktu, który uprzykrza nasze życie.

Jak działa hipnoza?

Hipnoza działa w oparciu o zasady funkcjonowania naszego umysłu.

Codziennie wchodzisz w naturalny trans, gdy jesteś na czymś skupiony, pochłonięty określoną czynnością „jak byś nie widział świata wokół Ciebie”. Hipnotyzer poprowadzi Cię krok po kroku w stan transu, używając narzędzi umysłu świadomego i podświadomego, byś mógł porozumieć się z umysłem odpowiedzialnym za zmianę i tam dokonać wszelkich koniecznych poprawek.

Hipnoza jest bardzo prosta i intuicyjna, ponieważ nigdy nie robisz niczego źle – samemu znasz siebie najlepiej i na podstawie tych informacji osiągniesz sukces.

Będąc w stanie transu, masz o wiele większą kontrolę nad wszystkim: jesteś o wiele bardziej uważny i skoncentrowany, wszystko kontrolujesz i pamiętasz. Jeśli tego chcesz – będąc w transie, możesz kłamać o wiele razy lepiej niż normalnie!

Dzięki większej świadomości w transie możesz odkryć to, z czego nie zdawałeś sobie do tej pory sprawy – uwolnić podświadomość od schematów logicznych i emocjonalnych, na których się zawiesiła.

Hipnoza przez lata była postrzegana jako forma manipulacji lub kontrola nad drugim człowiekiem - zjawisko wtedy niewyjaśnione, współcześnie zostało poznane i naukowo udowodnione.

Hipnoza jest to proces, w którym komunikujesz się z umysłem podświadomym. Używając hipnozy, jesteś w stanie w pełni skupić się na swoim wnętrzu, dzięki czemu będziesz mógł odkryć i wprowadzić zmiany w najgłębszych obszarach swojego umysłu.

Hipnotyzer, zwyczajnie mówi do osoby hipnotyzowanej, cała współpraca przebiega w formie rozmowy - a Ty decydujesz, jakie sugestie chcesz przyjąć, a jakie odrzucić, zawsze masz pełną kontrolę! Hipnoza jest bardzo przyjemnym i pozytywnym doświadczeniem.

Najczęstsze pytania dotyczące hipnozy

Czy podczas hipnozy zasnę lub nie będę niczego pamiętać?

Sen i hipnoza to jak czarny i biały - musisz być uważny i skoncentrowany, by podążać za sugestiami hipnotyzera. To Ty decydujesz, czy zaakceptujesz sugestie, czy też ją odrzucisz. Jeśli czegoś nie chcesz zrobić, to się nie stanie.

Hipnoza to manipulacja i oddanie kontroli nad sobą!

Tutaj trzeba się zastanowić, czy wszystko, co widzimy w telewizji, jest prawdziwe? Pokazy hipnozy i jej wątek w filmach rozrywkowych, mają za zadanie bawić i cieszyć publiczność - dlatego też sprawia to wrażenie, jakby oni oddali władzę nad sobą. Jeśli osoba zachowuje się zabawnie lub dziwnie pod wpływem hipnozy, musiała najpierw wyrazić na to zgodę. Zawsze masz pełną kontrolę w trakcie hipnozy!

Czy w hipnozie mogę utknąć?

W hipnozie nie możesz utknąć. Zupełnie tak, jak nie możesz utknąć, czytając książkę lub prowadząc samochód. Wystarczy myśl, by wyjść z tego stanu a natychmiast wracasz swoją uwagą do codzienności, tu i teraz.

Jestem niepodatny i hipnoza na mnie nie zadziała...

Każdy jest podatny na hipnozę i każdy może jej doświadczyć w swoim życiu. Współpraca hipnozą polega na obustronnej komunikacji i chęci podążania za sugestią. Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, kiedy Cię o to proszę - znaczy to o braku chęci do pracy, a nie braku podatności.

Naukowe podstawy działania, holistyczne podejście i skupieni na rezultatach hipnoterapeuci

#hipnozaProfesjonalna #OMNIHypnosis


Przeczytaj więcej na moim blogu!