Hipnoza w Teorii

Leczenie hipnozą: wszystko co musisz wiedzieć o hipnoterapii

Jakub Bania 14 czerwca 2017

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!


Hipnoza jest zbiorem technik, które umożliwiają rozmowę z umysłem podświadomym – częścią naszego umysłu, odpowiedzialnego za emocje, nawyki i nasze blokady oraz ograniczenia.

Leczenie hipnozą jest niczym innym jak terapeutyczną współpracą nastawioną na osiągnięcie określonego celu i pokonanie problemów.

Pracując jako hipnoterapeuta, naszym głównym zadaniem jest wytłumaczyć Ci wszystko o hipnozie, ponieważ od tego zależy, jak skutecznie jesteś w stanie wykorzystać to narzędzie.

Po pierwsze: hipnozą się nie leczy! Hipnoza to współpraca

Wiele ludzi szukających informacji o hipnoterapii zaczyna od wyszukania hasła: leczenie hipnozą.

I to jak najbardziej w porządku. Wiem, że chcesz dowiedzieć się, jak hipnoza może Ci pomóc.

Co musisz wiedzieć: hipnoza nie jest leczeniem. Leczenie oznaczało by pasywne podejście do problemu. Zupełnie tak, jak przychodzisz do lekarza, on przypisuje Ci tabletki lub inne leki, kupujesz je i zażywasz w odpowiednim czasie. To jest leczenie.

Hipnoza jest to proces współpracy. Gdzie zarówno Ty, jak i terapeuta dążycie do pokonania ograniczeń i blokad, z którymi przyszedłeś na terapie.

Hipnoza nie działa, jeśli nie bierzesz aktywnie udziału w procesie terapii. W gabinecie hipnozy spędzasz około 2 godzin na sesję, ale ze sobą spędzasz 24 godziny 7 dni w tygodniu – sukces hipnozy zależy również od Ciebie!

W czym hipnoterapia może Ci pomóc?

Hipnoterapia pozwoli Ci odkryć prawdziwą przyczynę, przez którą doświadczasz w swoim życiu utrudnień.Odkrycie prawdziwej przyczyny, a następnie jej rozwiązanie na poziomie logicznym i emocjonalnym, jest jedynym sposobem, by zmiana była trwała i skuteczna.Następnie, dzięki o wiele głębszej świadomości i dogłębnej wiedzy na temat naszego problemu, jesteśmy w stanie wprowadzić zmianę na poziomie podświadomym: czyli na poziomie, gdzie zapisane są automatyczne reakcje emocjonalne i nawykowe.Podświadomość: tutaj szukaj przyczyn, dlaczego Twoje życie jest takie, a nie inne

Najprościej jest porównać umysł podświadomy do super komputera. Idziesz do sklepu, kupujesz nowiutki, błyszczący komputer, który służyć Ci będzie do końca życia – jest to metafora Twoich narodzin.Kładziesz komputer na biurku i go włączasz. Ten jednak nie działa. Ponieważ każdy komputer potrzebuje oprogramowania, które powie mu, w jaki sposób ma on funkcjonować. Prawda?Zupełnie tak samo jest z nami! W ciągu naszego życia podświadomość uczy się na doświadczeniu. Wszystko to, co zostało Ci powiedziane przez rodziców, przeżyte przez Ciebie, zasugerowane przez innych – zostało zapisane w podświadomości jako program, który Cię definiuje.Wiedz, że zadaniem komputera jest praca dokładnie według jego oprogramowania, tak samo, nasza podświadomość musi funkcjonować według tego, co zostało w niej zapisane.

Jeżeli w Twojej podświadomości jest program, który mówi: „jestem gruby” lub „palę papierosy” – nawet jeśli tego racjonalnie nie chcesz, Twoje życie jest i będzie oparte na podświadomych zasadach, dopóki ich nie zmienisz.

Jak hipnoterapeuta może pomóc Ci w Twoim leczeniu?

Hipnotyzer wie jak użyć fenomenów hipnotycznego transu, do pracy nad sobą – znajdując przyczynę Twoich problemów.Każdy program, który określa Twoje zachowanie, powstał w przeszłości, w ściśle określonym miejscu, czasie i okolicznościach.Wspominałem już o fenomenach hipnozy? Kiedy już tak przyjemnie siedzisz lub leżysz w gabinecie hipnozy, w hipnotycznym transie, jesteś w stanie zrobić coś niezwykłego. Zyskujesz dostęp do pamięci permanentnej, gdzie zapisane są wszystkie informacje z Twojego życia – wszystkie programy, które tak bardzo Cię kontrolują.

Używając technik regresji hipnotycznej, czyli cofania się i dryfowania pamięcią wstecz, do konkretnych wydarzeń, celem terapii może być znalezienie powodu Twojego problemu.

Jak wygląda sesja hipnoterapii?

Skoro zaszedłeś tak daleko w czytaniu tego artykułu, muszę Cię czymś nagrodzić. Zamieszczę część skryptu z prawdziwej sesji hipnoterapii, dotyczącej rzucania palenia.Czytając, zwróć uwagę jak prosty i intuicyjny jest ten proces. Wszystko możliwe, dzięki bezpośredniej współpracy z podświadomością.

Hipnotyzer: Jest pewna część Ciebie, która sprawia, że palisz regularnie. Mówię teraz do tej części, która odpowiada za to zadanie. Jesteś bardzo ważną częścią Kasi i na pewno jest powód, dla którego istniejesz. Chciałbym z Tobą porozmawiać i kiedy będziesz gotowa, wybierz sobie tytuł, jakim mam się do Ciebie zwracać.

Konfliktowa część: Jestem Dymek.

Hipnotyzer: Dymku, jakie jest Twoje zadanie?

Konfliktowa część: Pilnuję, by Kasia regularnie paliła.

Hipnotyzer: Dlaczego to robisz?

Konfliktowa część: Ponieważ Kasia nie musi robić tego, co każą jej inni. Kasia ceni sobie niezależność i za dużo osób nakłania ją, by rzuciła palenie.

Hipnotyzer: Rozumiem. Więc… kiedy po raz pierwszy podjąłeś się tego zadania?

Konfliktowa część: Kiedy jej ojciec powiedział po raz pierwszy, żeby rzuciła palenie… on sam był palaczem i hipokrytą, który nie stosował się do własnych zaleceń. I wiele z tych idiotów, którzy próbują zakazać palenia w miejscach publicznych, tak naprawdę jest byłymi palaczami. Więc, co daje im powód, by nakazywać innym, aby rzucili? Za każdym razem, kiedy Kasia zapala papierosa, daje znać, że ma wolność wyboru.

Hipnotyzer: Teraz już wiem. Powiedz mi jeszcze, jak się upewniasz, że Kasia będzie cały czas palić?

Konfliktowa część: Bardzo prosto, dbam o to, by zawsze miała paczkę papierosów pod ręką i by mogła reagować na potrzebę palenia.

Niesamowite, prawda?

Odkryliśmy prawdziwą przyczynę, skrywaną w podświadomości. Dokładnie ta przyczyna sprawiła, że Kasia nie mogła rzucić palenia.

Prawdziwa, permanentna zmiana – to dzięki niej osiągniesz swój upragniony cel!

Leczenie hipnozą – w czym pomaga hipnoza

Hipnoterapia jest to proces terapeutyczny, który pozwoli Ci się pozbyć dowolnego problemu lub choroby* mającej przyczynę psychosomatyczną.Hipnoterapia jest skuteczna w pracy z problemami na tle emocjonalnym: depresja, nerwice, zaburzenia na tle agresji, znieczulica.Również, dzięki hipnozie pozbędziesz się: braku motywacji do działania, złych nawyków, fobii, lęków, blokad i ograniczeń.

Skuteczność hipnoterapii

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że 8 na 10 osób, które naprawdę współpracują z hipnoterapeutą, doświadcza prawdziwej i trwałej zmiany.Z drugiej strony, ludzie, którzy nie chcą zaakceptować zmiany lub nie chcą się jej trzymać – skuteczność jest bliska zeru.Wszystko sprowadza się do podstaw: skuteczność hipnozy zależy od tego, jak ją rozumiesz i jak potrafisz się nią posługiwać.

Dobry hipnoterapeuta na pierwszej sesji spędzi z Tobą co najmniej 30 minut, by omówić najważniejsze kwestie i odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, dotyczące hipnozy i hipnoterapii. To jest bardzo ważne! Twoje dobro jest najważniejsze.

OMNI Hipnoza – jedyny proces hipnoterapeutyczny na świecie ze standardem jakości

Standard OMNI™ Hipnoza jest jedynym procesem terapeutycznym w hipnozie, który otrzymał znaki jakości ISO 9001 – potwierdzający jej skuteczne i powtarzalne rezultaty (dowiedz się więcej tutaj).Wszystko dzięki zrozumieniu zasad, według których funkcjonuje nasz umysł i dostosowaniu do ich znajomości procesu terapeutycznej zmiany.

Standard OMNI zapewni Ci sukces, który jest oparty prawdziwą i rzetelną nauką hipnozy, rozszerzoną praktyką i przede wszystkim – doświadczeniem.

Osobiście pracując ze standardem OMNI jestem w stanie pomagać ludziom pozbyć się ich codziennych problemów i uporczywych blokad z wysoką i powtarzalną skutecznością.

Standard OMNI znajdziesz u mnie, w gabinecie hipnozy w Krakowie.

Jeśli czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu – skontaktuj się ze mną, z chęcią mogę Ci w tym pomóc.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *